5

SLS: Šanse na obe strane, crveni karton, sporna situacija… Partizan u derbiju može do prvog mesta! (VIDEO)

Objavljeno: 19.09.18 u 18:55

Fudbaleri Partizana ostvarili su trijumf u zaostaloj utakmici 5. kola Superlige Srbije protiv Rada u Humskoj rezultatom 1:0 (0:0).

Partizan se posle reprezentativne pauze imao dve utakmice da se spremi za ‘večiti’ derbi koji će u nedelju igrati protiv Crvene zvezde. Oba meča, i protiv Proletera i protiv Rada večeras teško je dobio, ali će imati priliku da u nedelju eventualnom pobedom preuzme prvo mesto od najvećeg rivala jer je sada na samo ‘minus dva’.

Uvodnih pola sata utakmice između Partizana ili Rada je bilo za zaborav, ali je poslednjih 15-ak minuta prvog dela ‘izvadilo fleke’.

Prvi su, i to veoma ozbiljno, zapretili gosti sa Banjice, jer je u 36. minutu Stefan Mihajlović imao zicer, već savladao Stojkovića, ali je Miroslav Vulićević na impresivan način uspeo da stigne loptu i izbaci je iz gola.

(Izvor: youtube / AM VIDEO7S)

Partizan je odgovorio najpre preko Rikarda Gomeša u 39. minutu koji je šutirao pravo u golmana:

A onda i preko Marka Valijentea dva minuta kasnije, koji je posle kornera imao stopostotnu šansu da glavom sa dva metra ubaci loptu u praznu mrežu, ali je nekako uspeo da je promaši.

Partizan je u prvom delu, dakle, imao dva puta odlične prilike da povede, a to je učinio tek u nastavku i može se reći da je bila ‘treća sreća’.

Strelac vodećeg pogotka u 49. minutu je Marko Janković, na asistenciju Nemanje Nikolića. Brza, lepa, tečna i precizna akcija crno-belih, konačno, rezultovala je loptom u mreži rivala.

Gol nije promenio dešavanja na terenu, pogotovo jer je od 64. minutu gost sa Banjice igrao bez Mladenovića, koji je zbog starta nad Jankovićem zaradio drugi žuti karton.

Od tog momenta ‘građevinari’ su bili potpuno inferiorni i nisu uspevali gotovo uopšte da priprete Stojkoviću. Nasuprot tome, crno-beli su imali sve u svojim rukama i lako sačuvali minimalnu prednost.

Jedinu pravu šansu da duplira vođstvo imao je Danilo Pantić. Uputio je fantastičan šut sa oko 20 metara levom nogom i pogodio stativu.

Videli smo i spornu situaciju u 72. minutu, kada je Marko Janković oboren na ivici kaznenog prostora, a arbitar Miloš Đorđić nije dosudio čak ni prekršaj. Moglo bi se polemisati o tome da li je prekršaj unutar ili van kaznenog prostora, ali ne i da li je postojao.

Partizan – Rad 1:0 (0:0)