0

PREMIJER LIGA: Arsenal, Čelsi i Siti sigurni, Lester u finišu izbegao katastrofu

Objavljeno: 15.09.18 u 18:45

Favoriti su uglavnom opravdali tu ulogu, a pomalo je samo iznenađujuća očajna partija Lestera, odnosno, vrhunska igra Burnmauta na svom terenu.

Navijači Arsenala konačno mogu da odahnu, jer su konačno gledali jednu dobru igru tima Unaija Emerija. ‘Tobdžije’ su do vođstva došli golovima Granita Džane na sjajan način iz slobodnog udarca u 49. i Mesuta Ozila u 58. minutu.

Njukasl je do kraja samo uspeo da ublaži poraz golom Klarka u prvom minutu nadoknade.

Čelsi je bio još ubedljiviji protiv Kardifa, a het-trik junak bio je Eden Azar koji je, nakon vođstva Kardifa golom Bambe u 16. minutu, vezao tri pogotka u 34, 44 i 81. minutu. Na kraju je samo konačan rezultat postavio Vilijan sedam minuta pre kraja.

Takođe sa tri gola razlike je slavio Mančester siti, ali bez primljenog gola. Pobedu timu Pepa Gvardiole doneli su Sane u 2. David Silva u 21. i Sterling u 47. minutu.

Burnmaut je razbio Lester, jer je do samog finiša vodio rezultatom 4:0 golovima Frejzera u 19. i 37. minutu, Kinga iz penala u 41. i Smita u 81., a potpuni katastrofu ‘lisica’ ublažili su Medison iz jedanaesterca u 88. i Olbrajton u 90. minutu za konačnih 4:2.