0

BUNDESLIGA: Slavlje u Menhengladbahu, Šalke preti da bude ovogodišnji Keln

Objavljeno: 15.09.18 u 20:31

Borusija iz Menhengladbaha savladala je Šalke sa 2:0 u meču 3. kola Bundeslige i tako stigla do druge pobede u sezoni, dok je pred timom iz Gelzerhirhena teška i neizvesna borba za opstanak.

Fudbaleri Šalkea mogli bi veoma lako da postanu Keln sezone 2018/19. Nakon što su prolećni deo sezone okončali kao drugoplasirani tim u Bundesligi i obezbedili plasman u grupnu fazu Lige šampiona, retko ko je očekivao da će ovako loše ući u novu sezonu. A nakon dosadašnja tri odigrana meča, čini se da od fudbala koji su do letnje pauze igrali nema ništa.

Naime, posle Volfsburga (2:1) i Herte (2:0), ekipa iz Gelzerkirhena zabeležila je i treći poraz, pošto je Borusija iz Menhengladbaha bila bolja – 2:1.

Ginter u trećem, pa Herman u 76. minutu pogodili su mrežu gostiju, a jedini pogodak za vicešampiona Nemačke postigao je Embolo u trećem minutu nadoknade.

Borusija se tako izjednačila sa imenjakinjom iz Dortmunda, dok Šalke uz Bajer iz Leverkuzena nakon tri kola nema osvojen bod.