0

BUNDESLIGA: ‘Farmaceuti’ poveli, Bajern munjevito preokrenuo i pobedio, goleada u Lajpcigu

Objavljeno: 15.09.18 u 17:35

Odigrano je pet utakmica u tradicionalnom terminu za Bundesligu od 15:30h.

Generalno, svi mečevi u dosadašnjem toku trećeg kola Bundeslige obiluju golovima, tako je na današnjih pet duela palo čak 19 golova.

Bajern je opravdao ulogu favorita, ali nije bilo lako Bavarcima protiv Bajer Leverkuzena koji je poveo u petom minutu golom Vendela iz penala.

Međutim, posle samo pet minuta Toliso je izjednačio na 1:1, a onda je Roben već u 19. minutu kompletirao preokret domaćina.

Posao Bajernu je bio olakšan od 80. minuta kada je Belarabi dobio crveni karton, a u 89. minutu je otklonjena svaka sumnja u ishod golom Hamesa Rodrigeza.

Najviše golova viđeno je u Lajpcigu gde je Red Bulov tim slavio sa 3:2 protiv Hanovera. Volfsburg i Herta su remizirali rezultatom 2:2, a uspešan dan domaćina potvrdili su Fortuna Dizeldorf i Majnc pobedama od 2:1 nad Hofenhajmom, odnosno, Augzburgom.