9

LIGA NACIJA: Mitroviću ‘desetka’, Rumunima bod, ispit pali Krstajić, ‘SMS’ i Veljković (VIDEO)

Objavljeno: 10.09.18 u 22:40

Fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da savlada Rumuniju u Beogradu u okviru Lige nacija, na kraju 2:2 (1:0).

Jedini je Mitrović večeras sa ‘desetkom’ položio ispit u Humskoj. Rumini su iskoristili sve greške naše neuigrane odbrane i u Bukurešt odneli bod veliki kao kuću 2:2. Samim tim ispit su pali selektor Mladen Krstajić i veoma loši štoper Miloš Veljković. Dva puta su ‘orlovi’ vodili, ali su na kraju prosuli svo mleko i grupu ‘B’ napravili nikada zanimljivijom pred gostovanja u Podgorici i Bukureštu.

Počelo je sa dve šanse za goste, prvo je Čipčiju iz izgledne pozicije šutirao traljavo pored gola, da bi samo pola minuta kasnije Kukudean tukao pored gola. Srbija je u 10. minutu mogla do gola, Ljajić je izveo korner sa desne strane, Mitrović u padu glavom šutirao ‘žabicu’, a lopta je pogodila prečku i odbila se u polje.

U 25. minutu nova velika šansa za Srbiju, Lukić je spojio Kolarova ne levom boku, kapiten je centrirao na peterac, Milinković-Savić šutirao glavom, ali pored gola. Samo minut kasnije ponovo je Kolarov bio u centru pažnje, šutirao je iskosa sa levog boka, Tataršanu je loše odbio loptu, ona je u petercu stigla do Mitrovića, a ovaj je sa zemlje okružen trojicom Rumuna ćušnuo u gol – 1:0. Tada je usledio miran period igre sve do 45. minuta kada je Čipčiju šutirao sa distance i pogodio prečku. ‘Orlovi’ su na odmor otišli sa vođstvom 1:0.

Drugi deo je počeo kao noćna mora. Čipčiu je pobegao Kolarovu, potom ga u 46. minutu predriblao, ovaj ga uhvatio rukama, oborio u kaznenom prostoru, a sudija je pokazao na ‘belu tačku’. Sigurn izvođač u 48. minutu bio je Stačiju.

Rumuni su u 58. minutu imali solidan pokušaj preko Draguša, da bi već u sledećem napadu uzvratio Mitrović. Napadač Fulama je u 63. minutu napravio erupciju u Humskoj. Sjajno se zagradio na ivici kaznenog prostora, okrenuo se, sebi namestio loptu na volej i pogodio za 2:1. Nažalost, radost našeg tima nije dugo trajala, samo pet minuta kasnije posle kornera Kukudean je pobegao Veljkoviću i izjednačio na 2:2. U međeuvremenu selektor Mladen Krstajić je izveo bledog Sergeja Milinković-Savića i ubacio Kostića.

Srbija je polušansu imala u 83. minutu, rezervista Prijović je probio po levom boku, centrirao, ali je Mitrović loše šutriao glavom. U 85. minutu neverovatan promašaj Prijovića, Mitrović je kroz šumu nogu uposlio visokog napadača, a ovaj sa sedam metara prebacio gol. Rumini su u 90. minutu mogli do poklon gola, greška Spajića i Veljkovića, Mitrica je bio jedan na jedan sa Dmitrovićem, a naš golamn je izašao kao pobednik. Za kraj Matić, koji je ušao sa klupe, šutirao je sa 22 metara, ali pravo u Tataršanua za konačnih 2:2.

SRBIJA – RUMUNIJA 2:2