0

PLS: Metalac pobedom zatvorio rundu, Bečej više od sat vremena igrao sa igračem manje

Objavljeno: 03.09.18 u 23:07

U poslednjoj utakmici 5. kola Prve lige Srbije, Metalac je u Gornjem Milanovcu savladao Bečej rezultatom 2:0 (1:0).

Domaćin je u Gornjem Milanovcu opravdao ulogu favorita, ali valja istaći da je u najvećem delu meča bio u značajnoj prednosti u odnosu na rivala.

Poveo je Metalac u 18. minutu autogolom Kragovića, a od 28. minuta je igrao sa igračem više, pošto je fudbaler Bečeja Lazić već tada zaradio dva žuta kartona.

Brojčanu nadmoć i inicijativu Metalac je iskoristio tek u 74. minutu kada je Nikola Ćumić duplirao vođstvo i postavio konačnih 2:0.

Time je ekipa iz Gornjeg Milanovca došla na deveto mesto šestim osvojenim bodom, dok je Bečej sa istim brojem bodova na jednom mestu ispod, zbog negativne gol razlike (4:7).