0

PREMIJER LIGA: Šta bi Žoze? Brajton ‘lako’ protiv Junajteda

Objavljeno: 19.08.18 u 18:58

Do prvih bodova u novoj sezoni Brajton je došao ni manje ni više nego u duelu protiv slavnog Mančestera rezultatom 3:2.

Kontrolisali su rezultat domaći igrači, a ishod utakmice mogao se naslutiti već na poluvremenu.

Do prvog gola domći tim stiže već u 25. minutu igre, kada je Marč prošao po levoj strani, uputio centaršut po zemlji, a na pravom mestu se našao Marej. Drugi gol navijači Brajtona nisu dugo čekali. Nakon velike gužve u šesnaestercu lopta se nekako odbija do Dafija koji se našao na pravom mestu i u 27. minutu poslao je iza leđa De Hee.

Nadu gostima da mogu do izjednačenja da je Belgijanac Romelo Lukaku. Do njega se u 35. minutu odbila lopta nakon šuta koji je uputio levi bek Šo, a napadač onda nije imao težak zadatak. Treći gol u finišu prvog dela za plavo-bele sa jedanaesterca postiže Gros u 44. minutu igre i postavio konačnih Brajton tri, Mančester jedan u prvom delu. Drugo  poluvreme nije bilo uzbudljivo kao prvo, a postignut je samo jedan pogodak i to u petom minutu nadoknade, strelac je bio Pol Pogba, koji je i postavio krajnji rezultat meča.