0

PREMIJER LIGA: Spektakl na ‘Stamford bridžu’, pet golova i pobeda Čelsija u velikom londonskom derbiju (VIDEO)

Objavljeno: 18.08.18 u 20:25

Arsenal je izgubio i drugi derbi u drugom kolu Premijer lige, ovog puta savladao ga je Čelsi rezultatom 3:2 (2:2).

Okršaji Čelsija i Arsenala uvek donesu uzbuđenja i golove, a tako je bilo i danas. Već u devetom minutu otvorena je goleada pogotkom Pedra i asistencije Markosa Alonsa.

Zatim je Obamejang promašio stopostotnu šansu, a samo minut kasnije to kaznio Alvaro Morata kada je u kontri bio bolji jedan na jedan sa Mustafijem i nemoćnim Petrom Čehom.

Usledio je još jedan veliki promašaj igrača Arsenala, ovog puta Henrika Mktarijana, ali je samo par minuta kasnije to ispravio i sa oko 18 metara pogodio sjajno levom nogom mrežu Kepe.

Uzbuđenja su se ređala u prvih 45 minuta i videli smo još jedan gol za 2:2, a strelac je bio Ivobi posle slične akcije i povratne lopte na ‘penaltik’.

U drugom poluvremenu opao je tempo utakmice, ali je Maurisio Sari zadržao ‘keca u rukavu’ i izveo ga na teren, a njegovo ime je Eden Azar.

Belgijanac je udahnuo novi život ‘plavcima’ i u 81. minutu je rešio meč prodorom pored Lakazeta i asistencijom za Markusa Alonsa koji je iz srca šesnaesterca provukao loptu kroz noge Čehu i doneo veliki trijumf Čelsiju od 3:2.