SLS: Zvezda nastavila niz u Superligi, Pavkov se golovima ozbiljno nameće (FOTO)

Objavljeno: 12.08.18 u 20:57

Crvena zvezda je nastavila niz pobeda u domaćem šampionatu.

Aktuelni prvak je sa 3:0 savladao subotički Spartak.

‘Uspavan početak’ meča, na samom startu utakmice bez ozbiljnih prilika u meču dva srpska kluba koja se još uvek takmiče u evropskim kvalifikacijama. Monotoni start razbio je Tekijaški koji je u 11. minutu mogao da dovede goste do prednosti, ali je sa oko pet metara bio neprecizan glavom.

Međutim, ipak je Crvena zvezda bila bliža prednost već u 23. minutu. Dejan Meleg je sjajno uposlio Milana Jevtovića koji je gađao, golman Spartaka je bio savladan ali je lopta pogodila okvir gola, tačnije stativu.

A u smiraj prvog poluvremena, domaćin dolazi do vođstva. Sve je sam odradio Milan Pavkov, primio loptu, okrenuo se, izborio sa čuvarima i gađao sa oko 20 metara precizno u mrežu Spartaka.

I start drugog dela utakmice nije imao puno opasnih prilika, gotovo da se prva desila u 69. minutu kada je Crvena zvezda duplirala vođstvo, opet preko Pavkova. Ovoga puta velike zasluge idu Hajdinu koji je rešio da iznenadi defanzivce Spartaka i direktno iz auta loptu baci u srž kaznenog prostora gostiju gde se najbolje u skoku snašao Milan Pavkov za 2:0.

Konačnih 3:0 postavio je Srđan Babić iz poslednjeg napada na utakmici. Defanzivac Zvezde je prethodno izborio udarac iz ugla, da bi nakon kornera postigao pogodak.