0

SUPERLIGA KINE: SIPG je gazda u Šangaju, Šangdong može do titule (VIDEO)

Objavljeno: 11.08.18 u 15:53

Odigrano je još tri meča 17. kola kinseske Super lige, favoriti odneli pobede, Šangdong nastavlja borbu za titulu.

Derbi, i to gradski, odigran je u Šangaju gde je SIPG sa 2:0 savladao Šenhuu. Posle dosta dosadnog prvog poluvremena, domaćin je već na startu drugog poveo. Bila je to sjajna akcija Oskara i gol Vu Leija za 1:0. Pobedu SIPG-u doneo je Hulk golom sa penala – 2:0.

Šangdong je nastavio poteru za Pekingom na prvom mestu. Lueng je kao gost savladao Čongking sa 2:0. Gosti su poveli golom Italijana Pelea u 27. minutu igre. U 47. minutu rešeno je pitanje pobednika, Pele je asistirao, a Brazilac Tardeli je pogodio.

Hebei se polako izvlači iz opasne zone, dok Guižu se polako pakuje u drugu ligu. Domaćin je slavio sa 1:0, a gol odluke postigao je Dong Ksuešeng u 53. minutu.