0

SUPERLIGA KINE: Novi poraz Piksija, gol Ričmonda Boaćija za preokret i pobedu (VIDEO)

Objavljeno: 05.08.18 u 15:56

Odigran je najveći broj utakmica 16. kola Superlige Kine, a nama najinteresantjiji je bio duel između imenjaka Gvangžua.

Gvangžu R&F, moglo bi se reći, očekivano je doživeo poraz od šampiona Evergrandea u najefikasnijem meču dana. Gosti su slavili sa čak 4:2, iako je na poluvremenu bilo samo 1:1.

Prvi su poveli Piksijevi izabranici golom Renatinja u 24. minutu, da bi izjednačio Taliska svega četiri minuta kasnije. Zatim su gosti u nastavku pojačali tempo i sa tri gola Paulinja u 48. i 88. minutu, Gularta u 65. završili posao, da bi konačnih 2:4 postavio Zahavi iz penala u prvom minutu nadoknade.

Više sreće imao je Ričmond Boaći, čiji je Đangsu Suning gubio od Guižu Žičenga od 65. minuta golom Kaimua, ali je usledio preokret iniciran upravo od strane bivšeg napadača Crvene zvezde.

Reprezentativac Gane je u 71. minutu dao prvi gol, a samo dva minuta kasnije Vu je potpuno preokrenuo meč. Konačnih 3:1 za Đangsu postavio je Ćaobin dva minuta pre kraja.

Vrlo zanimljiv meč odigrali su i Peking Žuan i Šandong Luneng koji su remizirali 1:1 gollovima Dijega Tardelija za goste, odnosno, Renata Augusta za tim iz prestonice.