SUPERLIGA KINE: ‘Kiša’ golova, Piksi ubedljivim trijumfom ‘čuva’ klupu

Objavljeno: 01.08.18 u 16:40

U ovom kolu fudbalskog prvenstva Kine viđeno je dosta golova.

Ekipa koju predvodi Dragan Stojković Piksi stigla prekinula je negativan niz.

Na prva dva meča današnjeg programa palo je čak sedam golova. Čangčun je već u prvom poluvremenu savladao Dalin, golovima u 10. i 39. minutu Igala, a potom Mirzejavskogog u 29. minutu igre. I Šandong je postigao tri gola, ali je na ovom meču gostujući Šangai Šenšu uspeo da dođe do gola. Za domaće su mrežu pogađali Li Peng, koji je postigao autogol, Tardeli i Jin, a počasni pogodak za goste dao je Ba.

Meč koji je privaukao najviše pažnje je onaj koji su igrali Lifan i Žičeng. Gosti dolaze u prvom poluvremenu do prednosti golovima koje postižu Stiv i Kaimu, a onda domaća ekipa poravnava golovima Alena Kardeca, a onda na scenu stupa Nikica Jelavić koji gostima donosi trijumf golovima u 64. i 75. minut, u 93. se još jednom upisao i Kardec, ali to nije bilo dovoljno. Piksijev Gvangžu slavio je 4:1, golovima Čena, Renatinja, Zahavija i Lu Lina, a počasni gol za goste postigao je Mukanđo, naš Duško Tošić je odigrao kompletnu utakmicu.

Najmanje golova viđeno je na duelu između Henena i Suninga, gosti su pobedili minimalnim rezultatom, a gol je postigao Li Ang. Šamgaj ŠIPG je slavio Tianjin rezultatom 4:1. Golove su postigli Elkeson u 12. minutu, Hulk u 26. i Oskar u 46. i 53. minutu, a za goste gol je dao nekadašnji igrač Milana Alesandre Pato.