Tim iz Humske je upravo dobio potencijalne rivale za treću rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Povezane vesti

Ako Partizan u dvomeču eliminiše Trakai, igraće sa boljim iz duela Nordsjelanda iz Norveške i AIK-a iz Švedske.

Prva prepreka izabranika Miroslava Đukića je litvanski Trakai sa kojim prvu utakmicu igra već ovog četvrtka, a revanš je na programu 2. avgusta. Tog dana će se ujedno znati da li crno-beli nastavljaju evropske kvalifikacije i sa kojim timom od pomenuta dva će igrati u trećem kolu.

I dva preostala srpska kluba su dobila svoje rivale za nastavak takmičenja.

Ako Radnički iz Niša izbaci Makabi iz Tel Aviva igraće sa boljim iz dvomeča kazahstanskog Tobola i jermenskog Pjunika u trećoj rundi kvalifikacija, a ukoliko Spartak eliminiše prašku Spartu, nadmetaće se sa Brondbijem iz Danske.

LIGA EVOPE – 3. kolo kvalifikacija:

Tobol (Kazahstan)/Pjunik (Jermenija) – Makabi Tel Aviv (Izrael)/Radnički Niš (Srbija)

Zorja (Ukrajina) – Braga (Portugalija)

Hibernijan (Škotska)/Asteras (Grčka) – Molde (Norveška)/Lači (Albanija)

Đurgarden (Švedska)/Marijupolj (Ukrajina) – Ventspils (Letonija)/Bordo (Francuska)

Dunajska Streda (Slovačka)/Dinamo Minsk (Belorusija) – Zenit (Rusija)

Hapoel Haifa (Izrael)/Hafnarfjordur (Island) – Atalanta (Italija)/Sarajevo (BiH)

Hajduk Split (Hrvatska)/Slavija Sofija (Bugarska) – Rudar Velenje (Slovenija)/FCSB (Rumunija)

CSKA Sofija (Bugarska)/Admira (Austrija) – Stjarnan (Island)/Kopenhagen (Danska)

Ajaks (Holandija)/Šturm Grac (Austrija) – Dandalk (Rep. Irska)/AEK Larnaka (Kipar)

Genk (Belgija)/Fola Eš (Luksemburg) – Šahtjor Soligorsk (Belorusija)/Leh Poznanj (Poljska)

Sevilja (Španija)/Ujpešt (Mađarska) – Žalgiris (Litvanija)/Vaduc (Lihtenštajn)

Olimpijaskos (Grčka) – Lucern (Švajcarska)

St. Galen (Švajcarska)/Sarpsborg (Norveška) – Rijeka (Hrvatska)

Vitorul (Rumunija)/Vitese (Holandija) – PAOK (Grčka)/Bazel (Švajcarska)

Sigma Olomuc (Češka) – Kairat (Kazahstan)/AZ Alkmar (Holandija)

Osijek (Hrvatska)/Rendžers (Škotska) – Čikura (Gruzija)/Maribor (Slovenija)

Bašakšehir (Turska) – Aberdin (Škotska)/Barnli (Engleska)

Nordsjeland (Danska)/AIK (Švedska) – Partizan (Srbija)/Trakai (Litvanija)

Balzan (Malta)/Slovan Bratislava (Slovačka) – Rapid (Austrija)

Gornjik (Poljska)/Trenčin (Slovačka) – Fejenord (Holandija)

Jagjelonija (Poljska)/Rio Ave (Portugalija) – Gent (Belgija)

Spartak Subotica (Srbija)/Sparta Prag (Češka) – Brondbi (Danska)

Ufa (Rusija)/Domžale (Slovenija) – Honved (Mađarska)/Progres (Luksemburg)

B36 Toršavn (Farska Ostva)/Bešiktaš (Turska) – LASK (Austrija)/Lilestrem (Norveška)

Željezničar (BiH)/Apolon Limasol (Kipar) – Dinamo Brest (Belorusija)/Atromitos (Grčka)

RB Lajpcig (Nemačka)/Heken (Švedska) – Univerzitatea Krajova (Rumunija)