12

SLS: Radnik napravio senzaciju, Partizan pao u Surdulici (FOTO) (VIDEO)

Objavljeno: 22.07.18 u 21:00

U 1. kolu Superlige Srbije Radnik je u Surdulici napravio iznenađenje i savladao osvajača Kupa Srbije Partizan 1:0 (0:0).

Partizan je krenuo u rikverc. Već u 1. kolu četa Miroslava Đukića saplela se u Surdulici. ‘Parnom valjku’ presudilo je njegovo dete Zlatanović u 51. minutu.

Bio je Partizan mnogo bolji rival u prvih 45 minuta, mada nije stvarao da kažemo stopostotne šanse. Prvi pokušaj u 11. minutu Pantića bio je samo za ‘teftere novinara’, baš kao i Tošićev 12 minuta kasnije. Prvu ozbiljniju šansu gosti iz Beograda imali su u 27. minutu, Gomeš je na desnom boku uposlio Enakea, Rumun loptu vratio na peterac, a Tošić traljavo šutirao pored gola. ‘Bambi’ je do gola mogao samo tri minuta kasnije, napravio je slalom kroz odbranu Radnika, šutirao, ali je golman domaćih Vasiljević bio na mestu. U 32. minutu novi dobar centaršut Enakea, ali je Ivanović slabo šutirao glavom. Radnik je ozbiljno zapretio tek u 37. minutu posle centaršuta sa desne strane lopta se odbila na ivicu šesnaesterca, na nju je natrčao Stojanović, ali je poslao nebu pod oblake. U poslednjim trenucima prvog dela igre Đerlek je centrirao, a Rikardo je okrenut leđima golu šutirao glavom daleko preko prečke. Na poluvremenu je ostalo 0:0.

Partizan je i u drugom delu igre krenuo agilno, već posle 30 sekundi igre pokušao je Đerlek, ali je Vasiljević loptu izbacio u korner. Uzvratio je Mladenović nedugo zatim sa 30 metara, ali ne preterano težak šut za Stojkovića koji se tom prilikom povredio, ali i brzo ustao na noge. U 51. minutu šok, probio je Mladenović po desnom boku, centrirao je na prvu stativu gde se sjajno snašao i glavom šutirao mladi reprezentativac Srbije Zlatanović i pogodio za 1:0.

Po primljenom golu dobar šut je imao Zdjelar, ali se Vasiljević dobro postavio i ukrotio loptu. Novi problemi za crno-bele usledili su nedugo zatim kada se povredio Tošić, a umesto njega na teren je ušao napadač Ožegović. U 74. minutu Radnik je mogao do 2:0, a Partizan do izjednačenja. Prvo su Surduličani imali stopostotnu šansu, posle centaršuta i povratne lopte u peterac sam pred golom je bio strelac prvog gola Zlatanović i kada su svi videli loptu u mreži, on ju je promašio i propisno se obruka. Partizan je stigao do lopte, krenuo u kontranapad, Gomeš je izašao jedan na jedan sa Vasiljevićem, a mladi Nišlija je ponovo sjajno intervenisao. Napadač iz Zelenortskih ostrva je šutirao i u 82. minutu, ali je lopta završila van Gradskog stadiona u Surdulici. Sudija Đokić meč je produžio neverovatnih osam minuta, a u 92. minutu šut Gomeša odbranio je Vasiljević. Nedugo zatim šansu je imao i Suma, ali je njegov projektil završio na tribinama stadiona. Na kraju senzacija i velika pobeda Radnika 1:0.

RADNIK – PARTIZAN 1:0 (0:0)