5

SLS: Zvezda ‘sa pola gasa’ krenula u odbranu šampionske titule (VIDEO)

Objavljeno: 20.07.18 u 21:54

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom od 3:0 (1:0) nad Dinamom iz Vranja krenuli su u odbranu titule u Superligi Srbije.

Sezona je za aktuelnog šampiona Srbije počela uspešno, trijumfom nad Spartaks Jurmalom u dvomeču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a večeras i pobedom nad Dinamom iz Vranja na startu sezone 2018/2019 u Superligi Srbije.

Debitant u najvišem rangu srpskog fudbala je umalo i pre početka šampionata napustio elitu, situacija na jugu je veoma teška, ali su zbili redove i izašli na megdan Crvenoj zvezdi na stadionu ‘Rajko Mitić’. Nije moglo teže da počne za njih.

Ali su se ipak predstavili u lepom svetlu beogradskoj publici. Posebno jer su već u drugom minutu imali najbolju šansu na meču, pošto je Suraka pobegao Milošu Degeneku, izlomio ga, a onda umesto mreže pogodio samo spoljni deo stative.

I, nažalost po Dragana Antića, bila je to jedina situacija u kojoj su Vranjanci zapretili rezervnom golmanu crveno-belih Zoranu Popoviću.

Inače, Zvezda je na ovom susretu igrala u više nego kombinovanom sastavu, a u prvoj postavi bilo je čak osmorica igrača koji nisu počeli revanš meč protiv Spartaksa pre tri dana na istom mestu.

Očekivano, domaćin je kontrolisao igru u potpunosti i kako je vreme odmicalo sve više pritiskao obruč ispred gola Dinama, koji je popustio u finišu prvog dela igre. Tada je vezni fudbaler Zvezde Dušan Jovančić iznenadio golmana Đurića, vratio se po loptu koja je izlazila iz kaznenog prostora i iz okreta preciznim udarcem pogodio mrežu.

(Izvor: YouTube/ILove Football)

Igrao se 41. minut i sa 1:0 se i otišlo na odmor, a posle šest minuta igre u nastavku i prednost je duplirana.

Ostaće dilema da li je strelac pogotka Dejan Joveljić bio u ofsajdu ili ne, tek asistencija se piše Ebisiliju, iako Zvezdin novajlija nije želeo tako da iskontroliše loptu. U svakom slučaju, na semaforu je od 51. minuta stajalo 2:0.

Zatim se ušlo u period meča kada je, evidentno, i jednima i drugima bilo jasno da je meč prelomljen i da je samo pitanje rezultata kojim će se ovaj susret završiti. Jasno je bilo da Dinamo nema nikakvu šansu da se vrati iz velikog minusa, već da samo može da primi još po neki gol.

Imali su šanse za to Joveljić i Jevtović, a upravo drugopomenuti krilni napadač je postavio konačan rezultat u 76. minutu.

Sam se izborio za posed u presingu na polovini Vranjanaca, oduzeo loptu, a zatim se odlično otkrio i dobio pas od Nenada Milijaša, a kako nije imao igrača u bloku, nije mu bilo teško da efektno pogodi dalji ugao gola Đurića.

Nisu ni crveno-beli više želeli da rizikuju, Vladan Milojević je povukao umorne igrače i one koji su zaradili bolne udarce (Milan Jevtović), pa je meč mirno priveden kraju.

Zvezda će u utorak igrati protiv litvanske Suduve (20:30h) u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a naredni meč u Superligi takođe će igrati na svom stadionu, narednog vikenda protiv Radničkog iz Niša.

Crvena zvezda – Dinamo Vranje 3:0