2

MONDIJAL: Sve je jasno – Toni Kros je predvodnik ove Nemačke (VIDEO)

Objavljeno: 23.06.18 u 21:57

Izabranici Joakima Leva su večeras uspeli da upišu prvi trijumf na Svetskom prvenstvu.

Nemačka je rezultatom 2:1 savladala selekciju Švedske.

Prvu dobru priliku na utakmici su Panceri imali već u 2. minutu kada je nastala gužva u šesnaestercu Šveđana, prvo je probao Verner, a potom i Rojs, ali gola nije bilo. Nemci su na startu sasvim sabili na svoju polovinu Šveđane kojima je jedino preostalo da se brane.

Najbolju šansu na utakmici do tog momenta je u 13. minutu propustio Berg koji je istrčao sam ispred Manuela Nojera, ali je dao nepotreban for i jedva da je uspeo da šutne dok mu je golman Pancera već uklisao ka lopti. Tražili su Šveđani penal, ali uzalud.

A onda hladan tuš za izabranike Joakima Leva. Oduzeli su Šveđani loptu rivalu na polovini terena, Klasen je uposlio Olu Toivonena koji je uočio Nojera koji je bio van gol linije, te ga je na sjajan način lobovao za vođstvo.

Mario Gomez je na poluvremenu dobio šansu umesto Drakslera, morali su Nemci da napadnu jer im je pretila eliminacija. I uspeli su u ranoj fazi drugog dela igre da izjednače ofanzivnom igrom.

Tekla je akcija sa leve strane, a najzaslužniji za gol bio je Marko Rojs koji je postupio u stilu vrhunskih napadača i mirno namestio loptu, te pogodio mrežu Švedske za 1:1. Nastavili su Nemci sa ofanzivom i imali nekoliko odličnih prilika, ali je u 82. minutu Lev ostao bez jednog igrača na terenu.

Nakon konsultacija iz VAR studija, sudija Marčinjak je rešio da pokaže drugi žuti karton Boatengu koji je meč završio pre svojih saigrača.

Međutim to se u narednih desetak minuta, računajući i nadoknadu, nije primetilo. Najbolje šanse su Nemci imali baš u tim momentima meča. Prvo je Gomez sa peterca sjajno gađao glavom ali je fantastičnom reakcijom Olsen sprečio gol, da bi potom i Brant uputio udarac sa oko dvadeset metara pravo u stativu švedskog gola.

Ključan momenat meča desio se u petom minutu nadoknade utakmice. Toni Kros je sa strane izvodio slobodan udarac, odigrao je kratak pas sa Rojsem koji mu je zaustavio loptu, da bi vezista Real Madrida sjajno pogodio za pobedu.

NEMAČKA – ŠVEDSKA 2:1 (0:1)