2

RASPLET U SUPERLIGI: Subotica slavi Evropu, svi ‘davljenici’ ostvarili pobede (FOTO)

Objavljeno: 13.05.18 u 20:56

Fudbaleri Spartak Ždrepčeve krvi ostvarili su pobedu u za njih ‘utakmici sezone’, pošto su u 36. kolu u Subotici bili bolji od Radničkog iz Niša sa 2:0 (0:0).

Najinteresantniji meč pretposlednje runde Superlige, barem kada se radi o rezultatskom značaju, bio je okršaj ‘golubova’ i ‘meraklija’ koji je direktno donosio odluku o učesniku kvalifikacija za Ligu Evrope.

I dobio ga je Spartak, uz dva penala odluke u 65. i 79. minutu, a uz to na ishod je značajno uticao i crveni karton koji je u velikoj meri oslabio Nišlije u drugom poluvremenu. Zato bi bilo čudno da slušamo povike na suđenje Srđana Obradovića i nakon ovog kola.

Oba gola sa ‘bele tačke’ dao je Nikolić.

Kada se radi o plej-autu, tu smo videli tri pobede timova koji su najugroženiji, a čak je trijumf ostvario i odavno prežaljeni čačanski Borac.

Rad je na ‘Banjici’ gubio sa 1:2 i imao igrača manje, ali je za par minuta dao dva brza gola i preokrenuo rezultat u svoju korist za konačnih 3:2.

Javor i Bačka su ostvarili svoje pobede u gostima. Ivanjičani su bili bolji od Mačve u Šapcu sa 2:1, a Bačka je čak sa 3:1 savladala finalistu Kupa Srbije Mladost u Lučanima.

Odluka će pasti u poslednjoj rundi koja se igra u četvrtak…