0

SERIJA A: Juventus krunisan od strane gradskog rivala, Ljajić potvrdio sjajnu formu! (VIDEO)

Objavljeno: 06.05.18 u 17:01

Fudbaleri Juventusa su dva kola pre kraja osvojili sedmu uzastopnu titulu prvaka Italije, pošto je njihov gradski rival Torino uspeo da ostane neporažen na gostovanju ekipi Napolija, odigravši 2:2.

„Stara dama“ pred poslednje dve utakmice ima nedostižnih šest bodova prednosti uz neuporedivo bolju gol razliku od Napolitanaca (16 golova više) i već danas mogu da proslave 34. titulu, mada će „bjankoneri“ reći da je 36. (dve oduzete nakon Kalčopolija).

Ekipa Maurisija Sarija nije uspela da na svom „San Paoliju“ dođe do trijumfa, iako je u dva navrata dolazila do vođstva preko Drisa Mertensa u 25. odnosno Mareka Hamšika u 71. mintu.

Uporni „bikovi“, kojima ova utakmica nije bila pretereno rezultatski važna, ipak su na kraju uspeli da izvuku bod i tako krunišu omraženog gradskog rivala, a veliku ulogu u tome imao je Adem Ljajić.

Srpski reprezentativac je bio kreator oba pogotka Torina, asistiravši najpre Bazeliju u 55. a zatim i De Silvestriju u 83. minutu i na taj način potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi pred Mundijal.

Dok je pitanje šampiona već rešeno, za Ligu šampiona će se u poslednja dva kola voditi velika borba a današnji remi Lacija i Atalante je dodatno zakuvao situaciju.

Utakmica na rimskom „Olimpiku“ završena je rezultatom 1:1, a iako im ovaj rezultat ne ide na ruku „nebesko-plavi“ ipak moraju da budu zadovoljniji bodom, pošto su gosti iz Bergama imali nekoliko sjajnih prilika da dođu do trijumfa.

Atalanta je na ovom meču povela već nakon dva minuta igre pogotkom Muse Barova, da bi u 24. minutu Kasijedo doneo poravnanje domaćinu i ispostaviće se postavio konačan ishod utakmice.

Tako je Inter koji je ranije danas bio ubedljiv u Udinama (4:0), u finiši sezone smanjio zaostatak u odnosu na Lacio na samo dva boda.