1

SLS: Sad svi znaju šta ume i može Đorđe Ivanović, Partizan gotovo obezbedio Evropu i nastavio da juri Zvezdu (VIDEO)

Objavljeno: 26.04.18 u 19:54

Fudbaleri Partizana savladali su sa 3:1 (2:1) ekipu Radničkog iz Niša i tako napravili veliki korak ka sigurnom mestu u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Ostalo je još da bude matematički i zvanično, ali bojazni više nema. Partizan će sigurno igrati kvalifikacije za Ligu Evrope, što je i bio cilj da se obezbedi dovoljno vremena pred revanš polufinala Kupa Srbije sa Čukaričkim.

Danas je na stadionu u Humskoj pao Radnički i osvetom za nedavni poraz u Nišu, ‘parni valjak’ je dodatno zakomplikovao situaciju ‘meraklijama’ u njihovoj borbi za Evropu.

Partizan je trijumfovao relativno lako, iako to nije nagoveštavao početak meča u kom je gost sa juga Srbije poveo u 12. minutu golom Milana Pavkova.

Međutim, ubrzo su crno-beli dobili svog velikog junaka današnjeg meča. To je bio Đorđe Ivanović, dečko koji od dolaska u tabor još uvek aktuelnog šampiona nije pokazao ništa što ga je u prvom delu sezone preporučilo za nagradu za najboljeg igrača Superlige.

Ali, danas jeste. Već u 16. minutu doneo je izjednačenje, da bi do kraja poluvremena, u moru šansi na obe strane, Ivanović pogodio mrežu Bojana Šaranova na sjajan način krajem prvog dela igre i tako preokrenuo rezultat.

(Izvor: youtube / Partizan Video Materijal)

Nakon 11 minuta igre u nastavku Ivanović je još jednom pokazao zašto ima kvalitet za crno-beli dres, ovog puta asistencijom.

Radnički je bio pred šesnaestercem Partizana, kada je izgubio loptu. Usledio je dugačak pas na Đorđa Ivanovića koji je povukao jedan na jedan, prošao i nesebično odigrao do Zorana Tošića koji je lako pogodio praznu mrežu Bojana Šaranova.

Igrao se početak 57. minuta i već tada domaćin je u potpunosti umirio napade Nišlija, koji su značajno splasnuli nakon gola popularnog ‘Bambija’.

Do kraja nismo gledali veća uzbuđenja, osim šanse koju je oči u oči sa Bojanom Šaranovim imao Đorđe Ivanović. Imao je veliku priliku za svoj prvi het-trik, ali je umesto realizacije pokušao da obiđe golmana, bio je pročitan i šansa je propala.

Partizan – Radnički Niš 3:1 (2:1)