Fudbaleri Real Madrida savladali su Bajern u Minhenu sa 2:1 i tako napravili veliki korak ka plasmanu u finale. Sam početak meča prošao je u lošim vestima za Bajern, pošto je Arjen Roben morao u osmom minutu da napusti igru zbog povrede.

Povezane vesti

Sport tempo meča nije doneo praktično nikakva uzbuđenja sve do 28. minuta, kada je Džošua Kimih stigao do lopte i lepim udarcem iskosa sa desne strane pogodio gol Madriđana.

Imali su Bavarci šansu da u 34. minutu dođu do drugog gola, ali je Riberi bio nespretan u odsudnom momentu, a ubrzo je igru morao i Boateng da napusti, umesto koga je ušao Zule.

Bližio se kraj prvog dela, činilo se da će Bajern imati prednost kada je Marselo jednu loptu sjajno zahvatio i pogodio suprotan ugao gola domaćeg tima za 1:1.

Zidan kao da je nanjušio „krv“, pa je na teren poslao pravog predatora u vidu Marka Asensija.

No, pre nego što je „udario“ Asensio, Riberi je praktično čitavu odbranu Reala izbacio iz igre, ali lopta nije završila u mreži.

Kazna je stigla u 57. minutu u vidu savršene kontre i besprekorne realizacije Asensija za velikih 2:1.

Bajern je krenuo na sve ili ništa, ali bez uspeha – pokušaji Riberija, Milera i Levandovskog su završili ili pored gola ili u Navasovim rukama, rezultat je ostao 2:1, pa će Real zahvaljujući šestoj uzastopnoj pobedi nad Bajernom imati šansu da na svom terenu „overi“ plasman u finale Lige šampiona.