6

SLS: Ben i Živković sprečili katastrofu Radničkog, Zvezda na dve pobede do titule (VIDEO)

Objavljeno: 21.04.18 u 20:53

U derbiju 32. kola Superlige Srbije Crvena zvezda je savladala Radnički u Nišu sa 3:1 (1:1), a rezultat je mogao da bude i mnogo ubedljivji.

Crveno-bele sada samo dve pobede dele od šampionske titule. Očekivalo se da se Zvezda namuči u Nišu, a na kraju je pravo čudo kako je Radnički primio samo tri gola, jer je mogao i pet. Ali nije, zahvaljujući pre svega očajnoj realizaciji napadača Crvene zvezde Bena, ali i prisebnosti golmana Živkovića. Ipak, idemo redom…

Crvena zvezda je iz prve prave šanse postigla gol. Igrao se sedmi minut kada je Ben centrirao iz kornera, Krstičić je ostao zaboravljen na petercu i loptu je ćušnuo u mrežu – 0:1. Nastavili su crveno-beli sa boljom igrom i već u 11. minutu su imali sjajnu šansu da dupliraju prednost, Adžić je sjajno uposlio Bena, ovaj izašao sam jedan na jedan sa golmanom Živkovićem, namestio se i promašio. Samo pet minuta kasnije nova šansa za reprezentativca Komora, ali je njegov udarac sa ‘peterca’ opet odbranio golman Nišlija.

Radnički je zapretio u 18. minutu i to dva puta. Prvo je na centaršut Aksentijevića, Pavkov, koji je dobio dozvolu Zvezde da igra, je šutirao, ali je Borjan nekako loptu izbacio u korner. Posle udarca iz ugla glavom je šutirao Miladinović, ali preko gola. Oslobodio se ‘Real sa Nišave’ u tim trenucima i u 35. minutu imao još jednu šansu, ali je posle centaršuta Aksentijevića glavom preko gola tukao Pavkov.

Crvena zvezda je drugi gol postigla u 39. minutu, ali je Pešić bio u ofsajdu te je pomoćnik Živan mahao zastavicom i poništio pogodak. U 43. minutu usledila je erupcija oduševljenja domaćih navijača. Babić je pokušao da centrira, izblokiran je, ali je iz drugog pokušaja poslao ‘projektil’ kroz peterac Beograđana, a Milan Pavkov je sa druge stative smestio u mrežu – 1:1. Tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Četa Vladana Milojevića je od samog starta prvog poluvremena krenula na sve ili ništa protiv Nišlija. Već u 51. minutu je Krstičić šutirao, nije bio to bog zna kakav pokušaj, ali je Živković nesmotreno intervenisao i naterao nas da ga upišemo kao šansu. U 55. minutu Adžić je izveo korner, Mićić je vukao Pešića na petercu, a Majo Vujović je bez premišljanja pokazao na penal. Siguran izvođač za svoj 24. gol u sezoni postigao je Pešić. Još Delije nisu ugasile bakljadu, promenjen je rezultat na semaforu. U 60. minutu Pešić je sjajno uposlio Bena petom, a igrač sa Komora je pogodio za 3:1 i iskupio se za samo 40 sekundi ranije promašen ‘zicer’, to jest Živković je sjajno intervenisao.

Mogla je Zvezda posle toga da napuni mrežu Radničkog do kraja. Prvo je Jovičiću u situaciji jedan na jedan odbranio Živković, a potom je Adžić fenomenalno petom asistirao do Krstičića, ovaj je šutirao, a loptu je blokirao Ben koji se nalazio u ofsajdu. Radnički je do drugog gola mogao u 81. minutu, Stojanović je šutirao iz dobre pozicije, ali je Borjan fenomenalno intervenisao. Samo tri minuta kasnije Babić je sa druge strane loptu zahvatio glavom, a Ben sa par metara nije uspeo da je ubci u gol. Napadač sa Komora je sa promašajima nastavio minut kasnije kada je posle sjajne asistencije Milijaša izašao jedan na jedan sa Živkovićem, prvo se spetljao, a onda golman Radničkog opet odbranio. U 87. minutu Rodić je ubacio loptu sa levog boka, a Pešić iz dobre pozicije šutirao pored gola. Na kraju 3:1 za Crvenu zvezdu, koja već u sredu dočekuje Čukarički u 33. kolu, najverovatnije pred praznim tribinama.

RADNIČKI NIŠ – CRVENA ZVEZDA 1:3