0

KUP KRALJA: Barselona ‘petardom’ do trofeja

Objavljeno: 21.04.18 u 23:44

U finalu Kupa krajlja Barselona je na Vanda Metropolitano stadionu savladala Sevlju 5:0 i overila duplu krunu.

Jasno je da će Barselona biti novi šampion Španija, a četa Ernesta Valverdea je sa 5:0 demolirala Sevilju u finalu Kupa za duplu krunu.

Bila je to igra mačke i miša, već u 14. minutu posle brzog kontra napada Kutinjo je uposlio Suareza, a ovaj pogodio prazan gol. U 31. minutu je bilo jasno da će Barselona osvojiti trofej, Alba je petom vratio loptu na peterac, a Mesi je zakucao u gol – 2:0. Pet minuta pre kraja prvog dela igre Mesi i Suarez su odigrali dupli pas, a Urugvajac je povisio na 3:0.

Na početku drugog dela igre u listu strelaca se upisao i Inijesta, on je dobio sjajn pas od Mesija, a onda je zaobišao golmana za 4:0. Za legendu Barselone je ovo možda bio i poslednji gol u plavo-crvenom dresu pred možda odlazak u Kinu. Konačnih 5:0 postavio je Kutinjo iz penala.

To je bio jubilarni 30 Kup kralja koji je osvojio tim iz Katalonije.