0

SERIJA A: Karljari nakon preokreta do zlata vrednih bodova protiv Udinezea

Objavljeno: 14.04.18 u 16:55

Fudbaleri Kaljarija slavili su na domaćem terenu protiv ekipe Udinezea rezultatom 2:1, u meču 32. kola italijanskog šampionata.

Sardi su na ovaj način prekinuli seriju od tri vezana poraza i upisali tri izuzetno važna boda u borbi za opstanak, za koji će se kao i njihov današnji rival boriti do samog kraja prvenstva.

Sa druge strane Udineze je nastavio da tone pošto su upisali i deveti poraz u nizu, koji bi mogao koštati posla trenera Masima Oda, a koji je tim iz Friulija bacio u vrlo neugodnu situaciju.

„Zebrete“ su slično kao i u predhodnoj utakmici sa Lacijom došle do vođstva u ranoj fazi utakmice, tačnije u 10. minutu, a strelac je bio Kevin Lazanja.

Ipak na žalost gostiju i utakmica na Sardinije je završena identično kao i predhodni susret sa rimskim klubom, pošto je Kaljari u nastavku susreta uspeo da dođe do preokreta.

Na izjednačenje domaćina se nije dugo čekalo, pošto je veću 21. minutu Leandro Pavoleti vratio rezultat u egal, da bi im pobedu u 84. minutu doneo Luka Ćepiteli, koji je odlično reagovao na centaršut Andree Kosua.

Tako je Kaljari došao do važna tri boda, kojima su se malo odlepili od opasne zone i približili se današnjem rivalu na samo bod zaostatka.

ITALIJA 1 – 32. KOLO:

Kaljari – Udineze 2:1 (1:1)