1

KVALIFIKACIJE ZA SP: ‘Orlice’ slavile u Izraelu, Martać preporodio tim

Objavljeno: 10.04.18 u 18:41

U 7. kolu kvalfikacija za Svetsko prvenstvo žena Srbija je kao gost savladala Izrael 1:0 (0:0).

Novi selektor Miodrag Martać preporodio je ‘orlice’. Posle osvojenog boda na gostovanju Austriji, Srbija je u Izraelu savladala domaći tim 1:0. Naše devojke bile su mnogo bolje na terenu, napadale su sve vreme, a da nije bilo sudijskih grešaka razultat bi bio veći.

Srbija je u 64. minutu mogla do gola, ali je Pavlović sa svega pet metara prebacila gol. Samo 60 sekundi kasnije Stanković je ostala sama na desnom krilu, ušetala se u kazneni prostor i rutinski pogodila mrežu 1:0. U 85. minutu naš tim je postigao još jedan gol, ali je on poništen zbog ofsajda, kog ruku na srce nije bilo.

Srbija je se ovom pobedom izjednačila na tabeli sa drugoplasiranom Finskom i trećeplasiranom Austrijom sa sedam bodova, ali dve utakmice više. U junu u Srbiju dolazi Finska.