1

PRIMERA: Ronaldo i Grizman za podelu bodova u madridskom derbiju

Objavljeno: 08.04.18 u 18:11

Madridski derbi između Reala i Atletika odigran na stadionu „Santjago Brnabeu“završen je bez pobednika, rezultatom 1:1.

Uprkos tome što je „kraljevski klub“ najveći deo utakmice bio bolji protivnik, posebno u prvom poluvremenu, ipak to nisu uspeli da materijalizuju i upišu pobedu u derbiju 31. kola španskog šampionata,

Kao što rekosmo prvi 45 minuta utakmice proteklo je u dominaciji ekipe Zinedina Zidana, koja je neprestano vršila pritisak na odbranu rivala, međutim gosti su tome uspešno odolevali.

Najbolju šansu za Real u prvom poluvremenu imao je Marselo, koji je u 41. minutu udarcem sa ivice šesnaesterca uzdrmao prečku, a nakon odbitka odlično je šutirao i Karvahal ali je isto tako intervenisao Jan Oblak.

Početak drugog dela utakmice doneo je ono što smo svi čekali, golove. Domaćin je do vođstva došao u 53. minutu preko Kristijana Ronalda, koji je iskoristio sjajan centaršut Gereta Bejla sa levog krila i iz voleja zatresao mrežu gostiju.

Međutim nije se dugo čekalo na odgovor „jorgandžija“ koje su najpre u 55. minutu zapretili preko Saula, čiji je pokušaj odbranuo Navas ali Kostarikanac nije mogao ništa dva minuta kasnije, kada je Antoan Grizman doneo poravnanje Atletiku, nakon asistencije Vitola.

Od tog momenta ekipa Dijega Simeonea kao da se trgla i zaigrala znatno bolje nego li u prethodnom delu utakmice i ubrzo je Koke ponovo bacio na iskušenje Kejlora Navasa.

Najozbiljniju šansu do kraja imali su gosti, koji su u 70. minutu ponovo zapretili preko Saula koji je za malo tukao pored stativ.

Na kraju verovatno zadovoljniji može biti Atletiko, koji je remijen na „Bernabeu“ sačuvao četiti boda prednosti u odnosu na Real.