0

PRIMERA: ‘Petarda’ na ‘Anoeti’ probudila Đironu iz evropskog sna

Objavljeno: 08.04.18 u 20:33

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su na domaćem terenu nad ekipom Đirone rezultatom 5:0, u meču 31. kola španskog šampionata.

Na ovaj način ekipa iz San Sebastijana je žestoko uzdrmala ambicije Katalonaca za plasman u Ligu Evrope, pošto će Viljareal imati priliku da im pobedom nad Atletik Bilbaom odmakne na šest bodova.

Sosijedad koji sa druge strane nema nikakve ambicije u finišu sezone tu svoju rasterećenost je u potpunosti iskoristio i upisao više nego ubedljiv trijumf.

Seriju golova na stadionu „Anoeta“ pokrenuo je Serhio Kanales u 11. minutu, na asistenciju Elustonda, da bi 35. minutu Adnana Janjuzaj postavio rezultat poluvremena.

Kada Mikel Ojazabal u 71. minutu postigao treći gol za tim iz Baskije svaka dilema oko pitanja pobednika bila je rešena, ali Sosijedad se nije zadovoljio time.

U samom finišu susreta, tačnije 85. minut najpre je Ojarzabal svojim drugim golom povisio na 4:0, a konačan rezultat postavio je Huanmi dva minuta kasnije.