0

SERIJA A: Fiorentina očitala lekciju Romi (VIDEO)

Objavljeno: 07.04.18 u 20:02

U derbiju 31. kola Serije A, Fiorentina je u Rimu sa 2:0 savladala Romu i vratila se u borbu za Evropu sledeće sezone.

Utakmica nije ni počela, a tifozi Rome su se već uhvatili za glavu. U 7. minutu je Saponara vratio loptu na peterac, a Benasi je pogodio za 0:1. U narednih šest minuta ‘vučica’ je stvorila tri sjajne prilike. Prvo je šut Strurmana odbranio Sportielo, Manolas je minut kasnije šutriao pored gola, da bi Džeko u 13. minutu loptu poslao tik pored stative.

U 38. minutu apsolutni šok, sin Dijega Simeonea, Đovani Simeone se skoro ušetao u gol i povisio prednost ‘viole’ na konačnih – 0:2. Nikola Milenković je u dresu Fiorentine ušao u 69. minutu, dok je sa druge strane Aleksandar Kolarov u igru ušao u 58. minutu i zaradio je žuti karton.

Spal i Atalanta igrali su nerešeno 1:1. Domaćin je poveo golom Sioneka u 39. minutu, a De Run je izjednačio iz penala. Everton Luiz je u igru ušao u 76. minutu.

ITALIJA 1 – 31. KOLO

Benevento – Juventus 2:4 (1:2)
(Dijabate 24, 51 – Dibala 16, 45+2, 74pen, Kosta 82)

Roma-Fiorentina 0:2 (0:2)