0

PRIJATELJSKE UTAKMICE: Kostarika pobedila, uspešni i Englezi, Španci…

Objavljeno: 23.03.18 u 23:15

Pred Svetsko prvenstvo koje je na programu u Rusiji ove godine reprezentacije su započele sa priajteljskim odmeravanjem snaga u sklopu priprema.

Fudbalska reprezentacija Kostarike pobedila je večeras Škotsku sa 1:0, u prijateljskoj utakmici u Glazgovu.

Jedini gol na Hempden parku postigao je Markos Urena u 14. minutu.

Do početka Svetskog prvenstva u Rusiji ostalo je manje od tri meseca, a Kostarika će igrati u Grupi E sa Srbijom, Brazilom i Švajcarskom.

Večeras su širom sveta odigrane brojne prijateljske utakmice u sklopu priprema za Mundijal. Brazil je u Moskvi pobedio Rusiju sa 3:0, Švajcarska je u Solunu pobedila Grčku sa 1:0, dok je Srbija izgubila od Maroka u Torinu sa 1:2.

Fudbaleri Argentine su na stadionu Mančester sitija pobedili Italiju sa 2:0. Golove su postigli Ever Banega u 75. i Manuel Lancni u 85. minutu. U argentinskom timu nije bilo Lionela Mesija.

Aktuelni svetski šampion Nemačka odigrala je nerešeno 1:1 sa Španijom u Diseldorfu.

Španija je povela u šestom minutu golom Rodriga, a konačan rezultat postavio je Tomas Miler u 35. minutu.

Evropski šampion Portugal pobedio je u Cirihu posle preokreta Egipat sa 2:1. Egipat je poveo u 56. minutu golom Mohameda Salaha, a pobedu Portugalu doneo je Kristijano Ronaldo, golovima u trećem i petom minutu nadoknade vremena.

Engleska je u Amsterdamu pobedila Holandiju sa 1:0, a jedini gol postigao je Džesi Lingard u 59. minutu.

Selekcija Bosne i Hercegovine je u Razgradu pobedila domaću Bugarsku golom Kenana Kodra u 20. minutu.

Austrija je u Klagenfurtu pobedila Sloveniju sa 3:0, a Nigerija je kao gost u Vroclavu pobedila Poljsku golom Viktora Mozesa iz penala u 61. minutu.

Kipar i Crna Gora odigrali su 0:0, dok je remijem 1:1 završena utakmica Ukrajine i Saudijske Arabije.