Fudbaleri Intera slavili su kao gosti nad ekipom Sampdorije sa 5:0, u utakmici 28. kola italijanskog šampionata.

Meč na „Luiđi Ferarisu“ doneo je šou jednog čoveka, Maura Ikardija, koji je sa četiri pogotka prosto razbio svoj biši klub i održao ga ispred Lacija u borbi za Ligu šampiona.

Inter je u Đenovi sav posao završio u prvom poluvremenu, nakon kojeg je već imao ogromnih 4:0, a gde je Ikardi u intervalu od 14 minuta kompletirao het-trik.

Goleadu na ovom susretu započeo je Ivan Perišić, koji je u 26. minutu na asistenciju Konsela načeo mrežu protivnika, a četiri minuta kasnije započela je strašna serija Ikadija.

Argentinski napadač je najpre u 30. minutu iz jedanaesterca duplirao prednost „neroazura“, a već u sledećem napadu majstorskim udarcem petom uvećao prednost svog tima na 3:0. To nije bilo sve od Interovog najboljeg strelca, koji je izgleda dobro „ogladneo“ posle više od dva meseca bez postignutog pogoka.

Ikardi je u finišu prvog poluvremena, tačnije u 44. minutu jedan odbitak nakon pokušaja Rafinje sproveo u mrežu za 4:0, a u šestom minutu nastavka kompletirao je „poker“ golova  sjajnim volej udarcem, dostigavši tako brojku od 22 pogotka u sezoni, odnosno 103 pogotka u Seriji A.

Ko zna dokle bi ovako Argentinac gurao da Lučano Spaleti nije izveo iz igre u 65. minutu, a do kraja uakmice Inter je malo usporio tempo pa je na snazi ostao rezulta od 5:0.