1

PRIMERA: Đirona odolela samo do poluvremena, a onda rapsodija Reala i četiri gola Ronalda

Objavljeno: 18.03.18 u 22:35

Real Madrid je sa ubedljivih 6:3 (1:1) savladao Đironu u poslednjem meču 29. kola španske Primere.

Pred odlazak na reprezentativnu pauzu Real je ugostio Đironu, koja na ‘Bernabeu’ nije došla sa belom zastavicom, već je otvoreno ušla u klinč sa ‘kraljevićima’. To se uglavnom završi kao što i jeste danas, ali posle prvog poluvremena nije sve išlo u prilog tome.

Jeste Real poveo već u 11. minutu, ali je šok stigao u 29.-om kada je Stuani postigao svoj prvi gol na meču, ostavši potpuno sam posle kornera sa leve strane.

Real je napadao i bilo je jasno da će to činiti i odmah po početku drugog poluvremena, tako je ubrzo i stigao do nove prednosti. Posle samo dva minuta domaćin je izveo maestralnu akciju, koju je krunisao ponovo Ronaldo i od prečke je lopta odsela u mreži Đirone.

Od tog momenta bilo je vidno da će napasti het-trik, ali je u 59. minutu lepo i nesebično poslužio Lukasa Vaskeza da se i on upiše u listu strelaca, iako je mogao da šutira iz okreta sa sedam ili osam metara.

Nagrada za to je stigla posle pet minuta, kada se lopta odbila ispred nogu Ronaldu nakon šuta Benzeme i odbitka od golmana.

Samo tri minuta kasnije Đirona je uspela da smanji na 4:2 ponovo preko Stuanija u 67. minutu.

Tačku na pobedu Reala stavio je Geret Bejl u 86. minutu, ali to nije bio poslednji gol na susretu, pošto je najpre goleadu nastavio Huanpe novim golom posle kornera dva minuta pre kraja, a završio je Kristijano Ronaldo svojim četvrtim golom na meču u nadonadi vremena.