0

PRIMERA: Barsa rutinski sa Bilbaom na ‘Kamp Nou’

Objavljeno: 18.03.18 u 18:50

Fudbaleri Barselone su na svom terenu ostvarili trijumf nad ekipom Atletik Bilbaa rezultatom 2:0, u meču 29. kola španskog šampionata.

Katalonci su ovaj susret rešili praktično u prvi pola sata susreta nakon kojih su već imali ubeldjivu prednost od 2:0, koja se na „Kamp Nou“ jednostavno ne ispušta.

Ekipa Ernesta Valverdea odlično je startovala ovaj meč i povela već nakon devet minuta igre, pogotkom Paka Alkasera na asistenciju Đordija Albe.

Dvadeset minuta kasnije, iluzije gostiju iz Baskije da bi na ovom susretu mogli da izbegnu poraz razbio je Lionel Mesi, koji je nakon asistencije Usmana Dembelea duplirao prednost domaćina svojim 29. pogotkom u Primeri.

Tada je već bilo jasno da je poitanje pobednika na ovom susretu rešeno i do kraja je sve bilo rutinska završnica u režiji Barselone, koja nastavlja ljubomorno da čuva čelnu poziciju.