0

LIGA EVROPE: Atletiko napunio Moskovljane do vrha, ali sve je u senci teške povrede brazilskog reprezentativca! (VIDEO)

Objavljeno: 15.03.18 u 18:54

Fudbaleri Atletiko Madrida prvi su četvrtfinalisti Lige Evrope, pošto su i u drugoj utakmici protiv Lokomotive iz Moskve deklasirali rivala sa 5:1 (1:1).

Ljubitelji fudbala navikli su da iz nedelje u nedelju gledaju ‘minimalce’ Atletiko Madrida u domaćem šampionatu, ali kada iskorače u Ligu Evrope, izabranici Dijega Simeonea rešetaju mrežu svog protivnika.

To je u osmini finala Lige Evrope bila Lokomotiva iz Moskve koju su ‘jorgandžije’ deklasirale u dva meča sa 8:1. Nakon prvog meča u Madridu i 3:0 za Atletiko, u revanšu je bilo 5:1.

Madriđani su poveli u 16. minutu preko Koree, da bi već posle četiri minuta stiglo izjednačenje preko Ribusa. Odluka je pala u drugom poluvremenu.

Najpre je Saul Nigez u 47. minutu vratio prednost Atletiku, da bi kasnije redom pogađali Tores iz penala u 65. i u 70. minutu, da bi tačku na ovaj dvomeč stavio Antoan Grizman u 87. minutu.

Utakmicu je obeležila teška povreda Felipe Luiza, koga je Eder šutnuo iz sve snage po stajnoj nozi, nakon čega je Brazilac uz jauke napustio teren.