0

BUNDESLIGA: Da li je ovo kraj? Verder brutalno presekao Kelnovu nadu u opstanak

Objavljeno: 12.03.18 u 22:27

Fudbaleri Verdera sa 3:1 savladali su Keln rezultatom 3:1 u meču 26. kola Bundeslige, i osam kola pre kraja napravili veliki korak ka opstanku, dok „jarčevima“ predstoji da se nadaju čudu, mada s obzirom na raspored, teško da je ono izvodljivo.

Verder je poveo u 33. minutu kada je Miloš Veljković, potencijalni reprezentativac Srbije sjajno reagovao i na drugoj stativi posle kornera lepim udarcem pogodio gol Kelna.

U 53. minutu Osaka je uspeo da donese Kelnu veru da mogu do preokreta, ali je pet minuta kasnije sevnula kontra koju je Rašika lako pretvorio u 2:1, a pobedu je potvrdio Egstin u poslednjim momentima meča.

Ova pobeda bi Verderu mogla da znači i opstanak, pošto osam kola pre kraja imaju 30 bodova, pet više od Majnca na 16. a čak 12 više od Hamburgera na 17. poziciji.

Keln je, sa druge strane, poslednji, sa minimalnim šansama za opstanak jer ih u poslednjih osam kola očekuju dueli sa Bajer Leverkuzenom, Hofenhajmom, Šalkeom, Hertom, i kao „šlag na torti“, minhenskim Bajernom u pretposlednjem kolu, pa se čini da će „jarčevi“ već u naredne dve do tri nedelje i zvanično postati učesnici „Cvajte“.