0

SERIJA A: Sjajni Dibala odveo Juve na vrh, Imobile spasio Lacio na Sardiniji (VIDEO)

Objavljeno: 11.03.18 u 17:50

Fudbaleri Juventusa su barem na kratko zaseli na čelo tabele, pošto su na svom terenu savladali ekipu Udinezea sa 2:0 u meču 28. kola italijanskog šampionata.

Junak nove pobede „stare dame“ bio je Paolo Dibala, koji je sa dva pogotka potvrdio da se nalazi sjajnoj formi i doneo svom timu 11 uzastopnu pobedu u prvenstvu.

Omaleni Argentinac je prednost „bjankonerima“ doneo u 20. minutu susreta, nakon sjajno izvedenog slobodnog udarca, a u finišu prvog poluvremena, tačnije u 38. minutu, veliku šansu da duplira ovu prednost propustio je Gonzalo Iguain pošto je bio neprecizan sa bele tačke.

Ipak i četvrtom minutu nastavka popularni Pipita se donekle iskupio za ovaj promašaj, asistencijom za drugi gol Dibale, koji je u poslednje tri utakmi postigao i svog četvrti pogodak a svaki od njih nosio je veliku težinu pošto je direktno doneo pobede Juveu.

Tako se Juventus vratio na čelo tabele sa dva boda više od Napolija, kojeg večeras očekuje težak zadatak na gostovanju Interu.

Sa druge strane Lacio je i četvrtu uzastonu utakmicu u svim takmičenjima ostao bez pobede, pošto su na gostovanju na Sardiniji remizirali sa Kaljarijem rezultatom 2:2. Na ovaj način ekipa Simonea Inzagija zagorčala je sebi život u borbi za Ligu šampiona, pošto Inter ima šasnu da ih već večeras pretekne na tabeli.

Ipak „nebesko plavi“moraju biti mnogo zadovoljniji ovim bodom, pošto su do njega došli maestralnim pogotkom Ćira Imobilea u petom minutu nadoknade.

Domaćin je u ovoj utakmici vodio u dva navrata, golovima Leonarda Pavoletija u 25. minutu, a zatim i Nikola Barele iz penala u 74. minutu, ali su Rimljani to uspevali da stignu.

Prvo povravnanje rezultata doneo im je autogolom Luka Kapiteli u 35. minutu, a kao što smo već rekli, Sarde je u 95. minutu šoirao Imobile.

ITALIJA 1 – 28. KOLO

Roma – Torino 3:0 (0:0)
(Manolas 56, De Rosi 73, Pelegrini 90+3)

Verona – Kjevo 1:0 (0:0)