4

SLS: Saša Ilić i dalje može! Tri gola za tri boda, ali Partizan opet nije blistao (VIDEO)

Objavljeno: 07.03.18 u 17:23

Fudbaleri Partizana savladali su na svom stadionu, praznom, ekipu Rada sa 3:1 (1:1) u meču 26. kola Superlige Srbije.

Šampion Srbije je vezao čak šest utakmica u svim takmičenjima na svom stadionu na kojima je odigrao 1:1. Umalo je tako bilo i danas protiv Rada, koji je ipak poklekao u drugom poluvremenu i na Banjicu se vraća bez plena. Partizan je osvojio prve bodove u Superligi u Humskoj od oktobra…

Dodatno otežao posao crno-belima bilo je i igranje na sablasno praznom stadionu u Humskoj, bez svojih navijača, jer je danas odrađena kazna zbog nereda na 156. ‘večitom’ derbiju’.

Danas je, posle dužeg vremena, od starta u postavi Partizana bio Saša Ilić i ispostavilo se da je upravo on doneo potrebnu mirnoću i stabilnost u veznom redu, pa tako i celoj ekipi. Na kraju se to odrazilo i na krajnji rezultat.

Domaćin je poveo u 17. minutu kada je Ognjen Ožegović oboren na ivici kaznenog prostora, a to je prava poslastica za Zorana Tošića. Naciljao je i pogodio, a Nemanja Stevanović se nije ni pomerio.

Nastavio je Partizan da drži kontrolu, stvara šanse i promašuje ih, a najbolju u prvom delu imao je Ognjen Ožegović kada je šutirao preko gola, istina iskosa sa desne strane.

Rad je to kaznio u 40. minutu golom iz penala. Lutovac je pobegao Bojanu Ostojiću, ovaj ga je oborio i sudija Igor Stojiljković je pokazao na ‘belu tačku’. Odgovornost je uzeo Vladimir Volkov i lako savladao Stojkovića za 1:1.

(Izvor: youtube / AM Video7S)

Nastavio je Partizan da napada i u nastavku, sada sa još većom željom, a ponovo je najveću šansu propustio Ognjen Ožegović, koji je u situaciji kada je mogao da bira da li da šutira ili asistira Tavambi, ali je previše čekao i njegov pokušaj je izblokiran.

(Izvor: youtube / Sport Highlights)

Ipak, u 70. minutu Saša Zdjelar je ponovo probio zid ‘građevinara’. Posle kornera Marka Jankovića sa desne strane, Vezista crno-belih se lepo snašao i matirao Stevanovića.

(Izvor: youtube / Znalac)

Rad je pokušao da odgovori, Ajković je imao sjajnu šansu, ali je Stojković odlično odreagovao. I više od toga gosti nisu uspeli, te je Leandre Tavamba u samom finišu otklonio sve dileme oko pitanja pobednika.

Partizan – Rad 1:1 (1:1)
(Tošić 17, Zdjelar 70, Tavamba 89 – Volkov 40 p)