0

SERIJA A: Juventusov šampionski korak po notama rimske ‘vučice’

Objavljeno: 03.03.18 u 23:47

Fudbaleri Juventusa izašli su kao apsolutni pobednici 27. kola Serije A, pošto je pobeda nad Lacijom golom Paula Dibale u poslednjim momentima meča „zaslađena“ trijumfom Rome nad Napolijem u Napulju rezultatom 4:2.

Napoli je do poslednjih par sekundi meča u Rimu verovao da će protiv Rome imati priliku da se dodatno odvoji na tabeli, ali je spretna reakcija Dibale demoralisala Napolitance, koji su pretrpeli težak udarac na svom terenu.

A nije tako izgledalo na početku, jer je Insinje već u šestom minutu nagovestio da bi Napoli mogao i do 11. vezane pobede.

Ipak, radost je kratko trajala, jer je Dženin Under već u sledećem napadu poravnao na 1:1.

Devetnaest minuta kasnije, nebeski skok Edina Džeka najavio je katastrofu Napolija, a isti fudbaler je 17 minuta pre kraja pogodio sa ivice kaznenog prostora za 3:1.

Kada je Peroti u 78. postigao i četvrti gol za svoju ekipu, bilo je jasno da Napoli, sem eventualno počasnog gola, za 12 minuta teško da može bar do remija. Uspeo je Mertens da smanji, ali je Romina pobeda od 4:2 označila i šansu Juventusa da pobedom nad Atalantom u odloženom meču stigne do prve pozicije na tabeli Serije A.

Napoli je trenutno lider, ali pitanje je do kad…

Roma je ovom pobedom na trećoj poziciji preskočila Lacio.