0

SERIJA A: Napoli frustraciju iz Lige Evrope ‘izlečio’ u Kaljariju

Objavljeno: 26.02.18 u 22:51

Fudbaleri Napolija nastavili su da briljiraju u Seriji A i novom ‘petardom’ počastili su Kaljari.

Fudbaleri Napolija možda su na kratko razočarali svoje navijače eliminacijom iz Lige Evrope, iako su u Nemačkoj savladali Lajpcig sa 2:0, to im nije bilo dovoljno da prođu u osminu finala zbog poraza na ‘San Paolu’ od 1.3.

Međutim, sve rane zaleće ‘Skudeto’ koji Napolitanci toliko silno žele. I što im je najvažnije, hitaju ka njemu. U isčekivanju duela sa Juventusom u Torinu, čiste sve rivale pred sobom bez puno muke.

Tako je večeras propisno stradao Kaljari čija je mreža na njegovom terenu do vrha napunjena. To su učinili Kaljehon u 29. i Mertens u 42. minutu, a u nastavku su pogađali Hamšik u 61. minutu, Insinje u 73. sa penala i  Rui u nadoknadi vremena.

Sada Napoli ima četiri boda više od Juventusa, ali i utakmicu više, jer je meč ‘Stare dame’ sa Atalantom odložen zbog snega. Sva je prilika da će njihov međusobni okršaj kroz nekoliko kola odlučiti konačan ishod ovogodišnje šampionske trke na ‘čizmi’.