12

SLS: Agonija Partizana se nastavlja, Zdjelar spasio bar bod u poslednjoj sekundi meča (VIDEO)

Objavljeno: 25.02.18 u 16:56

U 24. kolu Superlige Srbije Zemun je pred praznim tribinama u Humskoj remizirao sa Partizanom 1:1, a goste je deset sekudni delilo od pobede.

Sada se klupa Mirosalvu Đukiću ozbiljno drma. Posle 24. kola Superlige Srbije Crvena zvezda ima 11 bodova prednosti u odnosu na Partizan. Zemun je vodio do 94. minuta utakmice, a onda je deset sekundi pre kraja meča Zdjelar doneo bod crno-belima 1:1. Ali, idemo redom…

Prvo poluvreme meča u Humskoj bilo je za zaborav. Partizan je izgledao bledo i bezidejno, a sve govori to da je prvi zapretio Zemun iz kontre u 41. minutu, ali je Đenić malo zakasnio da loptu zakuca u mrežu. Posle toga za svega 60 sekundi ‘parni valjak’ je dva puta zapretio, prvo je šutirao Pantić, ali je Milošević odbranio, da bi potom Janković bio u izglednoj poziciji, ali se dugo nameštao, te je izblokiran. Na odmor se otišlo sa ‘ništa-ništa’.

Miroslav Đukiće je odmah reagovao i umesto Jankovića na teren je poslao Tavambu. Prvu šansu u nastavku Partizan je imao u 57. minutu, ali je Ožegović šutirao glavom pored gola. Zemun je poveo u 70.minutu. Mladi Cucin oborio je Vučića (mada se nije baš najbolje videlo), a sudija Dejan Santrač je pokazao na penal. Vučić je ‘panjenkom’ slomio Stojkovića za 0:1.

Partizan je samo četiri minuta kasnije mogao do izjednačenja, ali se Tavamba obukao. Kamerunac je sa četiri metra glavom promašio prazan gol. Zemun je u 81. minutu mogao da stavi tačku na ovaj meč, ali je Vukadinović šutirao u Stojkovića. Partizan je u 85. minutu mogao do gola, ali je šut Zdjelara odbranio Milošević. Šampion Srbije je stisnuo u poslednjih pet minuta utakmice, a u nadoknadi vremena, tačnije desetak sekundi pre kraja utakmice, kada se i golman Stojković nalazio u kaznenom prostoru, Zdjelar je pogodio za 1:1. Utešnih…

PARTIZAN – ZEMUN 1:1