16

LIGA EVROPE: Anemični Partizan bez ispaljenog metka pao u Plzenju i okončao evropsku sezonu!

Objavljeno: 22.02.18 u 20:53

Fudbaleri Partizana poraženi su u revanš utakmici šesnaestine finala Lige Evrope, na gostovanju ekipi Plzenja, rezultatom 2:0 i na taj način eliminisani iz daljeg takmičenja u Ligi Evrope.

Ekipa Miroslava Đukića delovala je prilično bezopasno i bez energije tokom čitavog toka susreta u Češkoj i na kraju pretrpela poraz kojim su okončali svoju evropsku sezonu

Domaćin je na ovom susretu bio dosta konkretniji, stvario više šansi pred golom protivnika i na kraju, može se reći zasluženo, slavili i prošli u osminu finala Lige Evrope. Ispostavilo se da je jeftino primljen gol i sudijska greška u Beogradu koštala crno-bele da naprave još jedan korak u Evropi, ali svakako se od srpskog šampiona večeras očekivalo mnogo više od prikazanog.

Posle početnog ispitivanja snage, domaćin je krenuo konkretnije ka golu crno-belih i Vladimir Stojković se ubrzo našao na prvim iskušenjima.

Fudbaleri Vitkorije su u kratkom vremenskom intervalu opasno zapretili golu beogradskog tima, ali se Stojković istakao odbranivši najpre pokušaj Horžave u 11. minutu, a minut kasnije i pokušaj Kopica.

Nakon ovih šansi rivala Partizan se malo oslobodio pritiska, a u 25. minitu i zapretio preko Danila Pantića čiji je udarac sa dvadesetak metara uz dosta muke ukrotio golman Hruška.

Svega tri minuta kasnije opasna situacija je viđena na drugoj strani kada je Hubnik glavom lepo pronašao Kolarža a ovaj snažno šutirao, na sreću crno-belih preko gola.

Nakon tempo utakmice je malo opao a ekipa Miroslava Đukića, kao i u najvećem delu prvog poluvremena, do odlaska na odmor nije pokazao preveliku agresivnog i želju za pogotkom.

Početak drugog poluvremena nije doneo preleliku promenu na terenu, ali jeste najbolju šansu domaćina na utakmici. Igrao se 52. minut kada je Režnik imao kolosalnu priliku da dovede svoj tim u vođstvo, ali je prosto neverovatno kako je sa sveg apet metara uspeo da promaši čitav gol.

Viktorija je i nakon toga nastavila da diktira tempo, polako pritiskala Partizan, a to im se isplatilo u 66. minutu, kada je Krmenčik iskoristio smušenu reakciju Ostojića i doveo svoj tim u vođstvo od 1:0.

Crno-beli tek tada kao da su malo živnuli, ili se to možda Plzen malo povukao, ali ipak nikako nisu uspevali da iskreiraju neku ozbiljniju situaciju pred golom protivnika.

Partizan je imao dosta loptu u svom posedu, ali i dalje su izgledali prilično anemično i bezopasno na terenu. Đukić je u finišu probao sa Ožegovićem i Sumom na terenu, a upravo je najskuplji fudbaler u istoriji crno-belih u 82. minutu opasnije zapretio nakon centaršuta Vulićevića. Ipak, njegov udarac sa ivice šesnaesterva završoio je preko gola.

Ispstavilo se da je to bila i poslanja šansa Partizana, koji se bledom Partijom u Češkoj oprostio od Evrope, a do kraja je Plzen iskoristio potpuni juriš crno-belih ali i grešku Vladimira Stojkovića, da u poslednjim sekundama dođe do konačnih 2:0, pogotkom Aleša Čermaka.