0

LIGA ŠAMPIONA: Čelsi ‘imao’ Barselonu, odluka na Kamp Nou, Bajern uništio Bešiktaš i već u Minhenu rešio sve

Objavljeno: 20.02.18 u 22:45

Večeras smo imali priliku ga gledamo egal duel starih poznanika Čelsija i Barselone i poprilično ‘neravnopravan’ okršaj Bajerna i Bešiktaša.

Posle prvih 90 minuta na Stamford bridžu nema pobednika, a odluka će pasti u Barseloni. U duelima ova dva tima uglavnom je Barselona bila ta koja je napadala, a Čelsi se branio, ali danas nije bilo tako.

‘Plavci’ su imali daleko zrelije šanse i u prvom poluvremenu čak dva puta pogađali stativu gola Katalonaca. Međutim, u oba navrata Vilijan nije imao sreće da pošalje loptu u mrežu.

Ipak, ovog puta jeste bila ‘treća sreća’ za Brazilca. On je u 62. minutu savladao ter Štegena i izazvao delirijum na stadionu. Sve dok na scenu nije stupio Leo Mesi.

Najbolji igrač Barse je 15 minuta pre kraja izjednačio i doneo preko potreban gol u gostima svom timu. Ipak, više je to bila glupost Andreasa Kristensena, koji je poklonio gol Mesiju.

Ali, sve će biti rešeno tek u revanšu na Kamp Nou, gde je Čelsi 2012. već iznenadio Barselonu i izbacio iz polufinala Lige šampiona.

U drugom meču večeri Bajern je deklasirao Bešiktaš na Alijanc areni u Minhenu i sa 5:0 rešio sve dileme oko pitanja četvrtfinaliste iz ovog dvomeča.

Bilo je jasno i pre početka meča da su Bavarci veliki favoriti, a od 16. minuta i crvenog kartona Domagoja Vide sve je definitivno krenulo nizbrdo.

Do kraja poluvremena Tomas Miler je ‘načeo’ turski tim, a u drugom poluvremenu nastavila se kanonada. Najpre je Kingsli Koman u 53. minutu povisio na 2:0, u 65. je Miler postigao svoj treći gol, a do kraja je Robert Levandovski sa dva gola u 79. i 88. minutu završio sav posao u ovom dvomeču.