0

POSLE PUNE DECENIJE: Grešnik sa ‘Stamford bridža’ konačno priznao da je pokrao Čelsi protiv Barse! (VIDEO)

Objavljeno: 18.02.18 u 12:53

A sve uoči novog susreta ‘plavaca’ i Katalonaca u nokaut fazi Lige šampiona.

Čelsi i Barselona imaju dugu istoriju međusobnih duela, a jedan od najupečatljivijih ostao je onaj iz sezone 2008/2009 i dvomeč koji je obeležio norveški sudija Tom Hening Evrebe.

Čovek koji je za 90 minuta postao večno omražen od strane Čelsijevih navijača, pa i mnogo šire, jer je u revanšu na ‘Stamford bridžu’ propustio priliku da nekoliko puta dosudi penal za ‘plavce’ pri rezultatu 1:0.

Novim golom Barsa bi se ‘slomila’, ali Evrebe nije ‘dozvolio’. Zato je Andres Inijesta u 90. minutu postigao evrogol koji je baš zbog sudijskih grešaka, ali i svoje lepote, ostao upamćen i dan danas.

Uopšte nisam ponosan na tu utakmicu. Nije bio moj najbolji dan, ali takve greške mogu da se dogode sudiji. One se nekada događaju igračima i trenerima, ali ne mogu da budem ponosan na taj dan. Bilo je nekoliko grešaka i svako može da kaže svoje mišljenje. Ali insistiram, igrači i treneri takođe greše, ali se ništa ne događa – rekao je Evrebe za špansku ‘Marku’.

– Sećam se da je bilo mnogo neprijateljski nastrojenih ljudi ispred hotela, koji su bili protiv nas. Morali smo da se čuvamo toga dana i dana posle. U to vreme sam dobijao pretnje smrću od navijača Čelsija, ali je sada sve prošlo. Do 2012. godine je ta tema bila aktuelna, onda je iščezla. Posle ovog intervjua će me se neki navijači setiti, ali nemam problema, ljudi mogu da rade šta žele. Živim srećno u Oslu i prihvatio sam svoje greške – izjavio je Evrebe.

(Izvor: youtube / TehFuriousD TV)