0

BUNDESLIGA: Rojsova majstorija rešila susret dve Borusije (VIDEO)

Objavljeno: 18.02.18 u 20:04

Fudbaleri Dortmunda slavili su na gostovanju u Mhengladbagu sa 1:0, u utakmici 23. kola nemačkog šampionata.

Utakmicu na „Borusija Areni“ rečio je velemajstorskim potezom Marko Rojs, koji je u 32. minutu postigao zaista prelep pogodak i tako na sjajan način obeležio svoj povratak na teren posle dugog odsustva.

Posle vodećeg pogotka „milionera“, domaćin je peuzeo inicijativu na terenu i možda je i zaslužio da u tim momentima dođe do poravnanja. Najbolju priliku za izjednačenje Mehengladbah je imao u samoj završnici poluvremena, preko Torgana Azara, a prosto je neverovatno kako Belgijanac lepu solo akciju nije završio pogotkom.

Takođe, prethodno je Mehengladbahu potpuno opravdano poništen pogodak, zbog više nego očiglednog ofsajda.

Kao i završnica prvog poluvremena i najveći deo nastavka utakmice protekao je u inicijativi domaćina, koji je svim silama krenuo po izjednačenje.

Mehenglabah je u nastavku imao nekoliko vrlo izglednih situacija da dođe do pogotka, a među njima najveća je bila ona koju je nakon asistencije Bobadilje propustio da realizuje Stindl, u 64. minutu utakmce.

Kako se utakmice bliđila kraju Dortmund se sve više okrenuo prvenstveno odbani svog gola, što je domaćinu ostavilo više prostora za napade. Ipak fudbaleri Mehengladbaha do kraja nisu uspeli da neki od svojih mnogobrojnih ataka završe na pravi način i na kraju su pretrpeli i četvrti uzastopni poraz u šampionatu.