0

PRIMERA: Đirona bez muke slomila otpor Leganesa

Objavljeno: 16.02.18 u 22:59

Fudbaleri Đirone savladali su Leganes rezultatom 3:0 u prvom meču 24. kola španske Primere.

Đirona je do pobede koja je tim iz Katalonije ostavila u borbi za plasman u Ligu Evrope stigla zahvaljujući golovima Kristijana Stuanija, koji je iskoristio jedanaesterac u 23. minutu nakon igranja rukom Martina Mantovanija u kaznenom prostoru Leganesa, potom i Portua 13 minuta kasnije, da bi konačnih 3:0 postavio Aleks Huanpe u završnici meča lepim golom iz slobodnog udarca.

Posle ove pobede Đirona zauzima osmo mesto sa 34 boda, tri manje uz meč više u odnosu na šestoplasirani tim Sevilje, dok Leganes polako tone na tabeli, pošto je sa 29 bodova 11. na tabeli.