0

PREMIJER LIGA: Čelsi najzad prekinuo crni niz (VIDEO)

Objavljeno: 12.02.18 u 23:07

U poslednjem meču 27. kola Premijer lige Čelsi je sa 3:0 (1:0) savladao Vest Brom i zakucao ga za dno tabele.

Posle dva vezana poraza, Čelsi je najzad pobedio. ‘Bes’ je osetila ekipa Vest Broma. Mada, prve dve šanse na utakmici imali su gosti iz Birmingema. Prvo je zapretio Rondon u 7. minutu, a potom Rodrigezu u 12. minutu. Posle toga na terenu je postojao samo jedan tim.

‘Plavci’ su zapretili u 18.minutu, ali je šut Zapakoste zaustavio Foster. Samo tri minuta kasnije pokušao je Žiru, ali je opet odbranio golman VBA. Ipak, u 25. minutu nije bilo spasa za goste, Azar je prvi put pokušao i pogodio – 1:0.

Drugo poluvreme počelo je kao i prvo. U 57. minutu je šut Rondona zaustavio Kurtoa. Usledio je korner, novi šut, ovoga puta Evensa, ali je lopta otišla pored gola. Kazna za Vest Brom je ubrzo stigla, u 63.minutu je Mozes odigrao dupli pas sa Fabregasom, a Nigerijac zatresao mrežu za 2:0.

Čelsi je tačku na ‘j’ stavio u 71. minutu. Azar je dobio loptu od Morate, a onda sa ivice kaznenog prostora postigao prelep gol – 3:0.

‘Plavci’ su ovom pobedom ponovo dospeli na četvrto mesto sa 53 boda, dok je VBA poslednji sa svega 20 bodova.