0

PREMIJER LIGA: Kada je teško – Milivojević! Srbin je još jednom spasilac Palasa

Objavljeno: 04.02.18 u 17:15

U prvoj utakmici dana u engleskoj Premijer ligi Kristal Palas i Njukasl su remizirali rezultatom 1:1 (0:1).

‘Orlove’ i ‘svrake’ povezuju nadimci iz porodice ptica, ali ih nije puno toga razdvajalo pre 26. runde engleske Premijer lige. Samo je dva boda bila razlika u korist domaćina, ali su gosti bili ti koji su rezultatski bili bliži pobedi.

Jer, Njukasl je poveo u 22. minutu golom Diamea, jer je bio najsnalažljiviji posle kornera i refleksnom reakcijom ubacio loptu uz desnu stativu gola Kristal Palasa.

Međutim, ponovo je spasilac domaće ekipe i sve veći ljubimac navijača postao Luka Milivojević. U 54. minutu je nad Kristijanom Bentekeom dosuđen jedanaesterac, može se reći sumnjiv, ali ovog puta Belgijanac nije ni pomislio da loptu otme od Milivojevića.

Srpski vezista je preuzeo odgovornost, istina, izveo penal ne baš najsjajnije, ali je lopta završila na ruci golmana ‘svraka’, ali i u mreži, za ispostavilo se, krajnjih 1:1.