0

PRIMERA: Ruiz asistirao, Moron pogađao, Betisu bodovi protiv Viljareala

Objavljeno: 03.02.18 u 18:54

Fudbaleri Betisa savladali su Viljreal sa 2:1 u meču 22. kola španske Primere. Strelac oba gola bio je Lorenco Moron.

Da ovo neće biti dobro gostovanje „žute podmornice“ u Andaluziji bilo je jasno već u 31. minutu, kada je Bonera zaradio crveni karton zbog grubog prekršaja.

U drugom minutu sudijske nadoknade, Lorenco Moron je nakon pasa koji je dobio od Ruiza lepim šutem pogodio za 1:0, pa je prvi deo igre završen prednošću Betisa, a isti igrač je u 65. minutu povećao na nedostižnih 2:0.

Mogao je Baka nekoliko minuta ranije da izjednači, ali je pogodio stativu. Ipak, napadač Viljareala je uspeo da sa penala deset minuta pre kraja vrati nadu svojoj ekipi, ali nije bilo snage za preokret sa igračem manje.

Ovom pobedom, Betis je prišao na tri boda od šestoplasirane Sevilje, koja je danas doživela pravu katastrofu protiv Eibara (5:1), i tako se vratio u trku za plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope, dok je Viljreal na petom mestu tabele sa sedam bodova više od zeleno-belih.