0

BUNDESLIGA: Batšuaji tek stigao, a već postaje ljubimac navijača Borusije (VIDEO)

Objavljeno: 02.02.18 u 22:45

U premijernom meču 21. kola Bundeslige Borusija iz Dortmunda je kao gost savladala Keln 3:2 (1:0) i nastavila borbu za mesta koja vode u Ligu šampiona.

Kakav potez ‘milionera’ da u sumiraj prelaznog roka iz Čelsija pozajme napadača Batšuaija posle prodaje Obamejanga. Belgijancu je trebalo svega 35 minuta da postigne prvi gol u žuto-crnom dresu, a asistent je bio Toljan.

‘Jarčevi’, kojima gori pod nogama, uspeli su da izjednače golom Colera u 60. minutu, posle loše intervencije golmana gostiju Burkija. Ipak, radost domaćih navijača na ‘Rajn Enerdži’ stadionu nije dugo trajala. Dva minuta kasnije Pulišić je sjajno uposlio Batšuaija, a ovaj po drugi put zatresao mrežu.

Novo izjednačenje usledilo je u 70. minutu. Hektor je izveo korner, a Mere je pogodio za 2:2. Ipak, Borusija je do pobede stigla u 84. minutu, Batšuaji je sada asistirao, a gol je pogodio Širle za konačnih 3:2.

Miloš Jojić je odigrao svih 90 minuta za Keln i zaradio je žuti karton.