0

PREMIJER LIGA: Vest Hem kao u najboljim danima, Tadić ponovo ‘spakovao’ gol

Objavljeno: 13.01.18 u 17:49

Vest Hem je u Hadersfildu slavio sa 4:1, dok su neočekivano u derbiju ovog termina Čelsi i Lester igrali bez golova.

Marko Arnautović i Manuel Lancini su najzaslužniji za prilično ubedljiv trijumf Čekićara u ovom kolu.

Sve je počelo u 25. minutu kada je pogodio Nobl, da bi u finišu poluvremena Loli na asistenciju Muja doneo izjednačenje. U drugi deo utakmice se ušlo ravnopravnih snaga, ali je drugo poluvreme u potpunosti bilo u znaku Vest Hema. Već za prvih 10 minuta nastavka se dvaput tresla mreža domaćina, Arnautović za 2:1, pa je Austrijanac asistirao Lanciniju kod novog gola. Konačan ishod je u 61. minutu postavio isti igrač.

Gol manje video se u Votfordu gde je domaća ekipa odigrala 2:2 sa Sautemptonom. Vord Praus je prvo doneo prednost gostima, a potom je i uvećao u samom finišu poluvremena, i to nakon nesebičnog poteza Dušana Tadića koji je iz izgledne pozicije mogao da se oproba, ali je proigrao saigrača. Međutim već početkom drugog poluvremena Grej smanjuje na 2:1, da bi podelu bodova doneo Dukur u 90. minutu nakon što ga je proigrao Troj Dini.

Čelsi i Lester su na Stamford Bridžu podelili bodove, nije bilo golova, a znatno opasniji je bio tim iz Londona, za razliku od Lisica koje su uputile samo jedan udarac u okvir na celoj utakmici. Lester je i poslednjih 20 i nešto minuta proveo sa igračem manje na terenu, pošto je Čilvel za samo pet minuta zaradio dva žuta kartona. Ni to nije pomoglo domaćinu da dođe do pobede.