0

PREMIJER LIGA: ‘Đavoli’ se provukli na gostovanju Vest Bromvič Albionu (VIDEO)

Objavljeno: 17.12.17 u 17:15

Mančester junajted trijumfovao je sa 2:1 (2:0) na gostovanju Vest Bromvič Albionu u utakmici 18. kola engleske Premijer lige.

Interesantan je podatak da Žoze Murinjo nikada nije izgubio utakmicu na terenu ekipe koja se bori za opstanak, a tako je bilo i danas u gostima kod VBA, koji loše igra protiv ‘slabijih timova’, ali vrlo je nezgodan protiv favorita.

U prvom poluvremenu ove utakmice mogu se izdvojiti svega dve situacije i obe su bile golovi u mreži domaćina.

Prva je iz 25. minuta kada je Romelu Lukaku maestralno iskoristio centaršut sa leve strane, skočio izuzetno visoko i loptu poslao u sam ćošak gola. Pogodak nije proslavio jer je 2012. godine igrao baš za VBA kao pozajmljen igrač Čelsija.

U finišu utakmicu Vest Brom je zapretio posle gola Gereta Berija u 78. minutu, nekoliko je puta zaista bilo gusto pred golom Da

Samo osam minuta kasnije bilo je 2:0 za ‘đavole’, a strelac je bio Džesi Lingard uz dosta sreće pošto je posle njegovog šuta van kaznenog prostora lopta na putu ka mreži zakačila Gazija i prevarila golmana.

Činilo se da će u drugom delu to biti samo otaljavanje posla gostiju, ali su od 77. minuta i gola Gereta Berija za 2:1 do samog kraja strepeli.

Bilo je tu nekoliko prilika za VBA da dođe do ogromnog boda, ali su se Murinjo i Mančester junajted ipak izvukli i došli do pobede.