0

BUNDESLIGA: Bajernov šampionski marš se nastavlja, Šalke se ponovo izvukao (VIDEO)

Objavljeno: 16.12.17 u 17:35

Bajern iz Minehna je 2017. godinu završio pobedom i stavio svim rivalima do znanja da je jedini kandidat za ‘salataru’ u 2018. godini.

Šampionski marš Bavaraca se nastavlja. U poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Bajern je kao gost savladao Štutgart 1:0. Gol odluke postigao je Miler u 79. minutu posle dodavanja Komana. Švabe su u nadoknadi vremena promašile penal za izjednačenje. Bajern je tako jesenji deo prvenstva završio na prvom mestu sa 41 bodom, 11 više od drugoplasiranog Šalkea.

Kada smo kod tima iz Gelzenkirhena, onda ništa novo. Šalke je gubio pre nekoliko kola od Borusije iz Dortmunda sa 4:0, pa je stigao na 4:4, a sada je Ajntraht vodio sa 2:0, ali je na kraju bilo 2:2. Meč su obeležili Srbi. Igrao se 1. minut kada je Gaćinović uposlio Jovića, a dete Crvene zvezde postiglo gol za 1:0. Ajntraht je prednost duplirao u 66. minutu preko Halera, ali se Šalke preko Emboloa u 82. minutu vratio u igru. Bod gostima doneo je Naldo u 95. minutu.

Keln je najzad uspeo da pobedi, ‘jarčevi’ su slavili sa 1:0 protiv ‘vukova’. Strelac gola bio je Klemens na asistenciju Jojića u 67. minutu.